thumb

Head Office in New-York

775 New York Ave, Brooklyn, NY 11203

Request a Quote

Looking for a quality and affordable builder for your next project?

* Please Fill Required Fields *
img

Toll Free

1-800-987-6543

Working Hours

We are happy to meet you during our working hours. Please make an appointment.

درباره ما

درباره ما

از همان سپیده دم، حیات آدمی بر پهنه گیتی تلاش و کوششی مداوم برای چیرگی بر دردهای بشری آغاز گردید. آثار به جا مانده از آن دوران بیانگر اقدام جسورانه آدمیان برای درمان جراحات می باشد.

در این میان میراث بشری متعلق به ده هزار سال پیش از میلاد یافت می شود که برای برش استخوان در جراحی مورد استفاده قرار گرفته اند.

بر پایه اطلاعات مندرج در کتب طب یونان می توان دریافت که بقراط، حکیم نامور یونانی روش ساخت اره و تیغ برای به کارگیری در عمل جراحی را به شاگردان خود آموزش داده است. وی به پیشگامان مهندسی پزشکی آموخت تا با شکل دادن به صفحات ظریف فلزی و تبدیل آن به تیغ اره جراحی، ابزار مورد نیاز خود را برای درمان بیماران فراهم آورند.

در قرن اول میلادی در رم باستان، سلسوس موفق شد ابزارهایی مانند چاقو، اره، پروپ و وسایلی از این دست را در جراحی بکار گیرد. پس از آن نیز تلاش ها برای تکمیل این ابزار و وسایل ادامه یافت تا آنجا که در قرن هجده و نوزده میلادی، تولید ابزارهای جراحی از فلز نقره و مس به دست صنعتگران ماهری سپرده شد تا دست ابزارها و اره ها را با بهره مندی از اشکالی زیبا از عاج و استخوان ساخته شود و یا با چوب خراطی شود.

شایان ذکر است که بر پایه برخی روایت‌ها، اولین جراحی مغز در چهار هزار و هشتصد سال پیش از میلاد، در شهر سوخته سیستان و بر روی دختری سیزده ساله انجام شده است. اما بر اساس گزارش‌های تاریخی مکتوب، نخستین جراحی‌ها دو هزار و هفت صد و پنجاه سال پیش از میلاد در مصر انجام گرفته است. در روزگار باستان، درمان شکستگی جمجمه به روش سوراخ کردن و بست زدن با استفاده از مته هایی صورت می گرفت که دسته آن مانع ورود مته به پرده های پوششی مغز می شد.

ابن سینا حکیم بلند آوازه ی ایرانی به هنگام سخن از آلات جراحی مغز، از نوعی اره به عنوان «اره نخی» نام برده است. این اره از گره‌هایی که با فاصله های معین بر روی نخ ابریشمی زده می شد، تولید می گردید. همچنین ابوالقاسم، پدر جراحی مدرن در کتاب «التصریف» از انواع اره استخوانی نام برده است.

در عصر حاضر با توجه به اصول ارگونومیک، وسایل و ابزار دقیق جراحی از جمله اره و دریل به گونه‌ای طراحی می شوند که قابلیت و توانایی دست جراح افزایش دهند. از این رهگذر، به افزایش توانایی دید جراح و بالا بردن قدرت مانور بیشتر با کمترین میزان آسیب ممکن و استفاده بهینه از زمان یاری رسانند. در پرتو بهره مندی از این وسایل پیشرفته، بهبود سریع بیماران،  کاهش میزان تروما به هنگام عمل جراحی و کاهش مدت بستری امکان پذیر خواهد بود. 

شرکت ایرانیان تجهیز سینا با بهره‌گیری از دانش و تجربه جراحان و مهندسان ایرانی در مسیر نوینی گام نهاده و به تولید ابزارآلات موتوری (هندپیس) پرداخته است. هم اکنون با هماهنگی انجام شده با مراکز دانشگاهی در سراسر کشور، تولید نسل جدید محصولات فوق در دستور کار قرار گرفته و با راه اندازی کارخانه ی تولید هندپیس های جراحی در منطقه ای محروم، افزون بر رفع وابستگی به کشورهای بیگانه، گام موثری در راستای اشتغال‌زایی برداشته شده است.

ما امیدواریم که در آینده ای نزدیک شاهد توزیع محصولات خود در بازارهای جهانی باشیم.

اینک ما مفتخریم . . .

. . . که اولین تولید کننده هندپیس های جراحی در داخل کشور با کیفیت استاندارد و قیمت رقابتی هستیم.

باید بر  این نکته انگشت تائید نهاد که تاکنون این ابزار و وسایل جراحی از طریق واردات به ویژه از کشورهایی چون آمریکا، آلمان و سوئیس تامین شده است و این در حالی است که به علت کمبود لوازم یدکی، فقدان نیروی متخصص برای تعمیر دستگاه و عدم ارائه خدمات پس از فروش، پزشکان و مراکز درمانی کشور با مشکلات بسیاری در این زمینه مواجه شده اند.

اکنون در سایه الطاف خداوندی با تولید محصولات یاد شده توسط شرکت ایرانیان تجهیز سینا (I.T.S) این مشکل برای همیشه مرتفع شده است. لازم به یادآوری است که این محصولات و ضمائم قابل استریل آنها، در مقابل رطوبت و دما مقاوم بوده توسط بخار و فشار (اتوکلاو) در کوتاه ترین زمان استریل می گردد. هندپیس های تولید شده توسط این شرکت جهت سهولت استفاده، قابل شارژ می باشند.

. . . که تمامی تیغ اره های ساخته شده در این شرکت با استفاده از فلزات خاص مانند فولاد ضد زنگ (استیل پزشکی)، تنگستن کارباید و تیتانیوم تولید شده است و با آخرین استاندارد های جهانی در این زمینه مطابقت دارد. سختی و مقاومت ویژه استخوان به هنگام برش در عمل جراحی، نیازمند ابزار برشی است که بتواند با کمترین آسیب و بالاترین سرعت، استخوان را برش دهد. باید توجه داشت که ایجاد برش در برخی مواضع بی نهایت دردناک است به گونه ای که بیمار حتی در حالت بی هوشی احساس درد را با افزایش تپش قلب نشان می دهد. این مسئله بیانگر نقش مهم ابزار و وسایل مورد استفاده جهت انجام هرچه بهتر عمل جراحی است.

ویژگی خاص فیزیکی اره و تیغه های تولید شده توسط این شرکت ، تعدد و زاویه دنده ها می باشد. حرکت رفت و برگشت اره در فرکانسی خاص، کمترین درد، استرس و آسیب را در بدن بیمار ایجاد می کند.

و امید است محصولات تولیدی این شرکت با توجه به استفاده در مراکز درمانی و جلب رضایت بخش وسیعی از جامعه جراحان کشور ، جایگزین مناسبی برای مشابه خارجی آن باشد .